Козік програв боротьбу за “Агро-Дніпро”, що далі ?

Вже який рік киплять пристрасті довкола кодацької землі. Періодично то позпікаючись то застигаючи, боротьба за недорозпайовані землі КСП “Кодачанка” тягнеться з 95-го року. Конфлікт закладений тодішнім керівництвом  “Кодачанки”  на чолі з Дмитром Скуратівським гучно пролунав в 2012-му. Заволодівши контрольним пакетом ТОВ “Агро-Дніпро” (правонаступника КСП “Кодачанка”),  новий власник Олег Козік , мабуть і не підозрював чим обернеться для нього ця “темна” історія. Більшість кодачан в розпачі змирилась з нечесним розподіленням alt майна бувшого колгоспу ім. Ілліча.

Але як і тоді так і зараз, основним “Каменем спотикання” стала недорозпайована сільська земля в кількості – 100га ( Землі над ставком Заощенок, та 17 га біля Лікарні),, землі  які давно пригледіла для себе районна влада. З приходом до влади Партії Регіонів, новоприбуле керівництво району вирішило остаточно прибрати Кодацьку землю до рук. Для цього були виготовлені  фіктивні державні акти на право власності на землю  на підстівних осіб,які жодного відношення до села не мали. Для повної ратифікації  злочиної оборудки потрібно було тільки рішення місцевої сільської влади. Представник “району” привіз оригінали актів на підписання до сільського голови, але замість узаконення крадіжки своїм підписом, Козік О.А. відбирає ці докази та переховує.

Спіймані “на гачок” махінатори всіма можливими методами намагаються повернути документи, погрожуючи та залякуючи голову сільської ради. Починаються судові переслідування за різними обвинуваченнями, арешт, суд і навіть відправка Козіка О.А. , про все це  було написпно в ЗМІ та в попередніх статтях на нашому сайті.

Усунувши Козіка від влади за приписом прокурора, виконувачем обов’язків стає секретар Яна Кузьменко. Згодом рішенням сесії було висунуто недовіру Козіку О.А. але він добровільне не здає повноваження і заберає печатку сільської ради. Далі готується рейдерське захоплення підприємства  ТОВ “Агро-Дніпро”,  канцелярія підприємства опечатується та рішенням сесії переводиться на баланс сільської ради.

alt

Через кілька днів після цього вже новопризначений голова ТОВ “”Агро-Дніпро”, демонструючи  виписку з держреєстру, в супроводі кремезних молодиків, вривається в бухгалтерію “Агро-Дніпро”. Кілька годин просидівши за барикадами, загарбники були викинуті вже бойовиками Козіка. На майдані навпроти сільської ради збираються люди, арендодавці “Агро-Дніпро”,  прибічники та противники колишнього голови, приїздить телебачення. На другий день призначено загальні збори села. На зборах місцевій прибічниками опального голови, місцевій владі висутутий ультиматум з вимогою скасувати недовіру Козіку, і опублікувати всі рішення сільської ради що проводилися в “закритому” режимі, та освітлити ситуацію з вкраденою землею, в разі невиконання вимог виборці обіцяють відкликати свої голоси відданих за непокірних депутатів.

Після цих подій Кузьменко Я.І. подає позов до суду за образи в її адресу з боку прибічників Козіка. Суд призначений на 20.09.12, відповдачі по справі – Степаненко Н.Г, Корнієнко Н.В, Віцан Н.М.

alt

Козік ще намагається чинити опір. Але наживши ворогів як у владі так і серед конкурентів в селі, супротивитися дедалі тяжче. Опоненти зривають збір врожаю, приїздять на поле з міліцією, зупиняють комбайни. Охоронців Козіка нейтралізує загін “Беркуту”. 14 вересня запеклі “друзі” Козіка організовують захоплення комори ТОВ “Агро-Дніпро”. Нечисельна акція протесту незмогла нічого вдіяти проти чисельних “силових” структур.

Козік розуміючи недоцільність подальшого спротиву, відмовивляється від подальшої боротьби. Славнозвісних баранів та овець Козіка розділили між пайовиками. Подальша доля підприємства невідома. За неофіційною інформацією новий начальник ТОВ “Агро-Дніпро” Гордієнко О.П., це ставленник колишьнього власника агрофірми.

По ініціативі районного очільника в Кодаках зформовано комунальне підприємство для розподілу вже розподілених ділянок за лікарнею (загалом 17 га). Згадані вище 100 га будуть надані на відкуп району чи залишаться у власності села? На яких принципах і кому будуть розподілятися ці 17 га, наразі теж невідомо. І чому обіцянка Присяжнюка залишити землю у власності громади була проігнорована для нас всіх загадка! Думаємо і робимо висновки, боротьба триває…

1 коментар до “Козік програв боротьбу за “Агро-Дніпро”, що далі ?

  1. Пінгбек: Кодачани домагаються повернення пайової землі. | Кодаки. Cучасне село в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *