Архів категорії: Заходи

Фонд Громади поставив Шевченка на місце!


 Фонд Громади разом мешканцями с.Кодаки встановив погруддя Кобзаря.

Ще задовго до революційних подій на Майдані пропозицію вшанувати Тараса Шевченка до 200 річчя його народження надійшла від громадського активіста і члена Фонду Громади – Івана Диптана. Колективом фонду ця ідея була підтримана відразу, і за кошти фонду був придбаний сам монумент. Але встановлення припало на тяжкий час випробування і революційних подій тому нам не вдалося вкластися в назначені строки і відкрити його саме 9 березня до дня народження поета, тому як саме в ці дні вся Україна оплакувала Героїв Небесної сотні. Затримка трапилась тому що весь колектив Фонду Громади і члени орг. комітету приймали активну участь в боротьбі, і тут на поміч Фонду прийшли мешканці села які простягнули руку помочі фонду зібрали кошти і фізично допомогли встановити пам*ятник, який став окрасою нашого села. Грошові внески до Фонду Громади з цільовим використанням на встановлення зробила Валентина Диптан – 1200 грн. та Дмитро Заменський – 500 грн. Основну роботу по встановленню взяли на себе Володимир Диптан, Микола Ревук, Володя Заменський, Василь Лістровий, Іван Яловченко. Не стояв осторонь і місцевий бізнес – ДП «Рейлін» надало техніку для встановлення а АП «Біріт Фортуна» пісок і щебінь для фундаменту. Дуже важливо що в тяжкий момент для країни і для Фонду Громади – мешканці села мобілізувались і разом зробили добру справу. Приємно що учні школи не стояли осторонь, а допомогли зробити котлован для фундаменту та втілили цікаве ландшафтне рішення навколо монументу. Іван Диптан, який зараз служить в Національній Гвардії і знаходиться на передовій в Слов*янську отримав фотографії і був приємно здивований що не зважаючи на його відсутність нам таки вдалося зробити добру справу для громади і вшанувати великого поета, вірші якого зараз актуальні як ніколи. Наступним кроком Фонду Громади буде встановлення меморіальної дошки героям «Небесної Сотні» і загиблим військовим Української Армії!

 1shewa 2shewa

 

Кодаки на святкуванні 90-річчя Васильківського району!

15 листопада 2013 року відбулись урочистості з нагоди 90 – річчя Васильківського району.

Фестиваль було органцізовано районною владою. Завітали на свято голова Київської обласної державної адміністрації Присяжнюк А.Й., народий депутат Ляшко О.В. а також кандидати від різних політичних сил, що не прогавили нагоду поспілкуватися з потенційними виборцями на передодні перевиборів 15 грудня.

Піснями та танцями вітали жителів Васильківського району найкращі творчі колективи Васильківщини, а на площі біля   Васильківського міського будинку культури пройшов районний ярмарок, де представило себе село Кодаки українськими стравами та місцевою творчістю. Делегацію села Кодаки очолила в.о. голови кодаківської сільської ради Кузьменко Я.І.,  разом з нею наше село представляли Парубець В., Заменський Д., Прудка К. Від Фонду Громади с. Кодаки на святі був присутній Іван Диптан.

Хочу відзначити що намет нашого села був дуже оригінальний і різноманітний, були представлені артефакти, яких би вистачило на цілий історичний музей, були на столах і смаколики як з найкращої ресторації. Приємно вразило і те що  наша делегація на святкуванні була представлена здебільшого молоддю яка була в  святкових українських сорочках – “вишиванках”, це надавало особливий святково- патріотичний настрій.

DSCN0908DSCN0901

Вшанування жертв Голодомору 32-33 рр.

  

Вже традиційно “Фонд Громади с. Кодаки” організовує загальносільський поминальний вечір, присв’ячений трачним подіям 1932-33 рр.    Мешканців села спільно вшанувати хвилиною мовчання померлих від голоду односельців. В цей день кожний Кодачании повинен засвітити свічку в знак пам’яті про 439 земляків, які загинули в роки Голодомору. Акція проходить на кладовищі, біля пам’ятного Хреста.

Мартиролог жителів села Кодаки і хутора Петрівське – жертв Голодомору 1932-1933 років укладений за свідченнями очевидців Бойко К.Т. (1918 р.н.), Коваленко Г.І. (1914 р.н.) та ін., записаними в 1993 році Панасюк Г.П., вчителем Кодаківської школи.

В 1932-33 роках до села Кодаки належав хутір Петрівське.  У 1930 році в селі було утворено колективне господарство ім.Ілліча. Пережили жителі  села Кодаки і хутора Петрівське примусову колективізацію та Голодомор. На сьогодні чітко встановлена  кількість померлих – 439 чоловік, але відомі тільки 150 прізвищ. Відбулося це завдяки тому що  Лістрова Ф.Ю. та Олексієнко І.М., які проживали на  хуторі Петрівському  пригадали події  тих страшних і голодних років. Мартиролог жителів села Кодаки і хутора Петрівське – жертв Голодомору 1932-1933 років був укладений за свідченнями очевидців Бойко К.Т. (1918  р.н.), та Коваленко Г.І. (1914 р.н.)  і розміщений у нас на сайті в розділі Історія. Цей документ був  складений і записаний в 1993 році Панасюк Г.П., вчителем  Кодаківської школи, і має високу історичну цінність. На старому кладовищі села Кодаки у 1990 році встановлено пам’ятний знак – Хрест жертвам Голодомору,  у  2009 році хрест було реставровано. До 80 -х роковин  голоду Фонд Громади виготовив  новий меморіальний хрест з гранітною табличкою.

Переможці конкурсу з Української Мови на призи Фонду Громади!

Трішки із запізненням, але, врешті-решт, дирекція школи та представники Фонду Громади (Іван Диптан і Ревук Микола) визначилися з переможцями творчого конкурсу з української мови та літератури серед учнів Кодаківської ЗОШ.

Отже, з більше ніж 20 учасників ними стали семеро фіналістів:

Лістрова Дарія – 4 клас

Силакова Влада – 4 клас

Яворський Павло – 4 клас

Пасіка Анна – 5 клас

Савчук Дмитро – 5 клас

Склярчук Валерія – 7 клас

Бастюченко Весняна – 6 клас

IMG_0173

 

Всіх нагороджено комплектами патріотичних футболок та кулінарних книжок “Козацька кухня” від нашого друга-козака Руслана Найди. Ми дякуємо всім учасникам конкурсу за проявлену ініціативу! Всі роботи були дуже цікавими і заслуговували на увагу. Ми навіть не змогли визначити п’ять найкращих робіт, як було заплановано раніше, тому вирішили розподілити подарунки між сімома учасниками.

Решті учнів, серед яких:

Огородник Матвій, Степаненко Даша, Степаненко Христина, Диптан Катя, Корнієнко Вадим, Кулініч Олег, Лапій Віка, Степаненко Вадим, Григоренко Михайло, Семенець Валерія, Чуклін Данило, Кожема Вікторія, Кулакевич Альона, Карпенко Максим

Хочемо побажати успіхів та майбутніх звершень, висловлюємо подяку  вчитилям на керівниництву школи,  та  не полишаємо сподівання на подальші прояви ніціативи та патріотизму, для підтримки яких і впроваджено конкурси Фонду Громади.

Кожен, хто брав участь у конкурсі, занесений  до почесному списку Фонду Громади. У наступному році ці учні будуть першими запрошені  для проведення культурно-освітніх акцій та екскурсійних поїздкок тощо.

Переможці олімпіад отримали нагороди Фонду Громади

Переможці  предметних олімпіад та творчих конкурсів серед учнів Кодаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2012-2013 навчальному році які отримали премії та дипломи Фонду Громади

ПІП  грн Клас Предмет Місце
Геращенко Владислава Владиславівна грамота 6 Мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка 4
Орлова Дар’я Олександрівна грамота 9 Англійська мова 4
Таран Ірина Ігорівна грамота 11 Економіка

Конкурсу з української мови ім. П.Яцика

4

 6

Чукліна Ірина Сергіївна  100 9 Світова література 3
Жуковська Анна Станіславівна  200 8 Українська мова                     та література 2
Пономаренко Андрій Олександрович  200 8 Англійська мова 2
Зіатдінова Мар’яна Раілівна  200 11 Історія 2
 Щокіна Анна Олександрівна  200 10 Світова література та Історія 2
 Сівовна Вікторія Олександрівна  300  8  Трудове навчання 1
 Сівовна Людмила Володимирівна  300  8 Конкурс естрадної пісні

Калиновий дзвін”

1
Сівовна Ольга Володимирівна 300 11 Конкурс естрадної пісні «Калиновий дзвін» 1

Фонд Громади подарував в дитячий садочок іграшкову фурнітуру.

Благодійна організація “Фонд Громади с.Кодаки” вкотре акцентує, що напрямок діяльності Фонду в першу чергу спрямований на підростаюче покоління. Вже вдруге наша організація дарує сільському дит.садку “Вербиченька” набір дитячих меблів. Щиро дякуємо нашим меценатам котрі фінансують благодійну діяльність Фонду Громади. Враховуючи що соціальна сфера перебуває в умовах тотального недофінансування, кожна спонсорська гривня набуває для громади дуже вагомого значення.

Ми своєю діяльністю намагаємося довести необхідність та ефективність соціальних проектів, спрямованих на фізичне та духовне виховання молоді. Давно відомо що саме, заснований на етичних та моральних нормах маленьких громадян фундамент, тримає на собі майбутнє не тільки країни, а навіть світу.

Благодійність – не лише засіб, а й мета до якої ми йдемо, поширюючи ідеї братерства, турботи та взаємодопомоги.

 Дітлахи розглядають іграшковий Гардероб

alt

 alt

alt

alt

alt

 

Фонд Громади на Святі Українського Слова в Кодаках

12.11.2012 З нагоди святкування Дня Української Мови та Письменності – Фонд Громади с. Кодаки нагородив кращих учнів Кодаківської школи подарунками та відзначив почесними грамотами. Але головні нагороди за кращі результати року будуть вручені 15.01.13 відповідно до  результатів Районних та Обласних Олімпіад!

На нагородження дітей до села Кодаки завітає популярна співачка Маша Собко.

Наразі в нашій школі відбулося « Свято українського Слова». У проведенні свята брали участь 9-10 класи, а саме: Ткаченко Марія, Щокіна Анна, Семенець Максим, Проценко Катерина, Григоренко Юрій, Степаненко Вікторія, Щокіна Вікторія, Турчина Марія, Лапій Юрій, Орлова Дар’я, Боровик Яна, Лавріненко Іван, Чукліна Ірина, Сівовна Людмила.

Усний журнал «Свято українського Слова» підготувала вчитель української мови та літератури Савчук Олена Костянтинівна.

Відповідальним за супровід заходу ІКТ був Тараненко Денис (11 клас)..

Кожна сторінка, кожне слово, що прозвучали з вуст учнів несли за собою великий обсяг інформації. Послухавши їх, ми багато дізналися про виникнення української писемності, походження та становлення української мови. Повчальною виявилася інформація про Нестора – Літописця, « батька української історії та словесності », « щирого цінителя українського слова » Петра Яцика та двох братів Кирила і Мефодія – слов’янських вчителів й просвітителів.

Традиційно 9 листопада у Кодаківській ЗОШ I-III ступенів відбувся I (шкільний) етап конкурсу української мови імені Петра Яцика, в якому брали участь учні 3-11 класів.

I-II місця посіли за віковими категоріями:

3-4 класи – I місце – Кулакевич Альона (4 клас), II місце – Диптан Катерина (3 клас);

5-8 класи – I місце – Геращенко Владислава (6 клас), II місце – Карпенко Максим (7 клас);

9-11 класи – I місце – Таран Ірина (11 клас), II місце – Чукліна Ірина (9 клас).

Почесні гості – представники фонду « Громади» с. Кодаки – Микола М.М. та Чепурний М.О. спільно з адміністрацією школи нагородили переможців грамотами та футболками з державною символікою.

Висловлюємо надію, що заходи , проведені до Дня писемності в школі, сприятимуть підвищенню інтересів учнів до вивчення рідної мови та піднімуть престиж української мови.

СВЯТО ПОКРОВИ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОДАКАХ

В суботу 13 жовтня активісти Фонду Громади с. Кодаки ( М. Ревук, М. Чепурний, В. Рубан, О.Віцан, І. Диптан зі своїми братами) разом з мешканцями села: Романом Андрієнко, Олександром Сівовною, Петром Омеляновичем Стеблюком, Василем Івановичем Прудким, Віктором Петровичем Стеблюком провели суботник по ліквідації смітника на землі історико-культурного призначення (в старому селі перед старим кладовищем неподалік від того місця, де в 1782 році була збудована церква Святої Покрови). Ця ділянка історико-культурного призначення одноголосним рішенням сесії депутатів Кодаківської сільської ради від 08.10.2012   офіційно передана у власність благодійної організації “Фонду Громади с.Кодаки”  для будівництва історико-культурного  комплексу, основою  якого стане копія старої Козацької церкви Св. Покрови,  або ж за проектом затвердженним загальними зборами села. Поруч буде встановлено два пам’ятних знаки: кам’яний Козацький Хрест на честь захисників України і   пам’ятник Жертвам голодомору 32-33 Років, який забрав життя 469 кодачан.

4455

         Звертаємося до всіх небайдужих мешканців села допомогти в цій святій справі ( грошима та трудовою участю)  Телефони для довідок: 3 97 01;  0679285937. Першими меценатами відбудови козацької церкви Св. Покрови в селі стали: Земенський Д.Д. ( пообіцяв звести фундамент церкви), Стеблюк  В.П.  (надасть матеріали будівельні для фундаменту),  Чепурний О.М. (пожертва 300 грн.),  Чепурний  М.О. ( пожертва 500 грн.)

         В святкову неділю 14 жовтня  Фонд Громади с. Кодаки провів святкування Дня Св. Покрови.  Український священник (о. Василь) святковою проповіддю привітав громаду Кодак зі святом і відправив урочистий молебень за Україну та за всіх захисників рідної землі.  Після богослужіння керівник Фонду Громади Ревук Микола запросив всіх присутніх  на смачний козацький куліш-шурпу ( за власним рецептом і власного приготування).

 img_5159

Як завжди до Кодак на свята Фонду Громади приїхали гості із Василькова та Києва.  На цей раз  завітали: кандидат в народні депутати від опозиції ( балотується по нашому округу) – Віктор Романюк та його команда. Були українські священники зі своїми півчими із с.Митниця. Пан Романюк відмітив позитивну атмосферу, яка панує в товаристві,  і важливість діяльності Фонду с.Кодаки.  Особливо приємно те, що він і його товариші внесли грошові пожертви до скриньки нашого Фонду.  Особливою родзинкою свята стало катання дітей та всіх майбутніх козаків на козацькій кобилі “Зірці”, яку на прохання фонду привів Микола Прудкий.

Патріотична акція від Фонду Громади.

18 Серпня 2012 колектив Фонду Громади с. Кодаки з нагоди Дня Незележності, організував громадсько-патріотичну акцію: “Українські Кодаки”. В рамках події голова фонду Ревук Микола, та члени організації Іван Диптан, Олександр Віцан та Олександр Шмагун виготовили лавки, і пофарбували їх в кольори Українського Прапора.

Лавки були встановлені в громадських місцях та зупинках. Приємно зауважити що матеріал на виготовлення лавок безкоштовно надав директор ПП “Ліана” (Сільська Пилорама): Мойсеєнко Петро Іванович, за що йому велика подяка від всіх Кодачан.

altaltalt

Козацьке свято від Фонду Громади в Кодаках.

Світлий день 15 липня для громади села Кодаки став святковим і надовго залишиться в пам’яті, як народження чогось рідного і по-справжньому українського. Село отримало патріотичну пам’ятку, яка крізь сторічча нагадує, що ми Козацького роду! Встановлення Козацького Хреста на честь Ради Війська Запорозького, яка відбулась в Кодаках, стало великим громадським святом, що об’єднало громаду, і має великий шанс стати Днем Села.

Фонд Громади провів цікаве дослідження козацького минулого, в ході якого встановив, що Кодацькі землі неоднарозово приймали лицарів українського духу. На знак подяки за гостинність козаки збудували в селі козацьку церкву Святої Покрови – заступниці козацтва і України.

alt
Фонд Громади зробив все можливе щоб і
на цей раз в село завітали козаки різних козацьких полків і організацій. На святі можна було побачити справжніх козаків-запорожців з вусами і чубами з «Нової Січі». Колоритний козак Рулан Найда щедро пригощав всіх охочих своїм фірмовим кулішем. Офіційну делегацію Українського Реєстрового Козацтва очолив генерал-отаман Карпенко О.Ф., який провів церемонію посвяти  в козаки. Козаками стали брати Івана Диптана і молодь яка взяла участь в підготовці свята. Після посвяти новітніх козаків і козачок громаду привітав кобзарською думою, заслужений артист України Тарас Силенко, а директор фонду Микола Ревук відзначив  почесною грамотою та  подарунками Миколу Прудкого та Віктора Рубана, за розробку та виготовлення Хреста, та допомогу в підготовці свята.


На Козацьке свято в Кодаки прибули гості з різних куточків Київської області: київську громаду представили студенти школи «Ель Талісман», з Василькова прибула  лідер патріотичних сил  району Любов Соцька з родиною, були гості з Мотовилівки, Боярки.
Головною родзинкою свята став виступ красуні-співачки Марти Шпак, яка подарувала справжній фонтан українських пісень.

Не обішлось звичайно і без конфузів, але раптова відсутнсть в концерті гурту «Родовід» та Юрка Балабана не вплинули на святковий настрій кодачан, які тепло приймали артистів і ласували кулішем.

За проведену роботу Фонд Громади отримав високу оцінку від керівництва області і району, пролунали слова подяки і від односельців. Але головна вдячність для фонду – це довіра мешканців. І хоча це була перша відкрита акція для нашого фонду, в благодійну скриньку всі щедро вносили свої пожертви. Приємно засвідчити, що скарбничка нашої організації поповнилася на 2100 грн. Найбільший грошовий внесок (1000 грн.) зробила агрофірма «Біріт-Фортуна», за що їм велика шана і подяка. Подяка від громади  також ДП Рейлін,фірмі які на постійній основі фінансово підтримує акції Фонду Громади!