Архів категорії: Освіта

Фонд Громади поставив Шевченка на місце!


 Фонд Громади разом мешканцями с.Кодаки встановив погруддя Кобзаря.

Ще задовго до революційних подій на Майдані пропозицію вшанувати Тараса Шевченка до 200 річчя його народження надійшла від громадського активіста і члена Фонду Громади – Івана Диптана. Колективом фонду ця ідея була підтримана відразу, і за кошти фонду був придбаний сам монумент. Але встановлення припало на тяжкий час випробування і революційних подій тому нам не вдалося вкластися в назначені строки і відкрити його саме 9 березня до дня народження поета, тому як саме в ці дні вся Україна оплакувала Героїв Небесної сотні. Затримка трапилась тому що весь колектив Фонду Громади і члени орг. комітету приймали активну участь в боротьбі, і тут на поміч Фонду прийшли мешканці села які простягнули руку помочі фонду зібрали кошти і фізично допомогли встановити пам*ятник, який став окрасою нашого села. Грошові внески до Фонду Громади з цільовим використанням на встановлення зробила Валентина Диптан – 1200 грн. та Дмитро Заменський – 500 грн. Основну роботу по встановленню взяли на себе Володимир Диптан, Микола Ревук, Володя Заменський, Василь Лістровий, Іван Яловченко. Не стояв осторонь і місцевий бізнес – ДП «Рейлін» надало техніку для встановлення а АП «Біріт Фортуна» пісок і щебінь для фундаменту. Дуже важливо що в тяжкий момент для країни і для Фонду Громади – мешканці села мобілізувались і разом зробили добру справу. Приємно що учні школи не стояли осторонь, а допомогли зробити котлован для фундаменту та втілили цікаве ландшафтне рішення навколо монументу. Іван Диптан, який зараз служить в Національній Гвардії і знаходиться на передовій в Слов*янську отримав фотографії і був приємно здивований що не зважаючи на його відсутність нам таки вдалося зробити добру справу для громади і вшанувати великого поета, вірші якого зараз актуальні як ніколи. Наступним кроком Фонду Громади буде встановлення меморіальної дошки героям «Небесної Сотні» і загиблим військовим Української Армії!

 1shewa 2shewa

 

Переможці конкурсу з Української Мови на призи Фонду Громади!

Трішки із запізненням, але, врешті-решт, дирекція школи та представники Фонду Громади (Іван Диптан і Ревук Микола) визначилися з переможцями творчого конкурсу з української мови та літератури серед учнів Кодаківської ЗОШ.

Отже, з більше ніж 20 учасників ними стали семеро фіналістів:

Лістрова Дарія – 4 клас

Силакова Влада – 4 клас

Яворський Павло – 4 клас

Пасіка Анна – 5 клас

Савчук Дмитро – 5 клас

Склярчук Валерія – 7 клас

Бастюченко Весняна – 6 клас

IMG_0173

 

Всіх нагороджено комплектами патріотичних футболок та кулінарних книжок “Козацька кухня” від нашого друга-козака Руслана Найди. Ми дякуємо всім учасникам конкурсу за проявлену ініціативу! Всі роботи були дуже цікавими і заслуговували на увагу. Ми навіть не змогли визначити п’ять найкращих робіт, як було заплановано раніше, тому вирішили розподілити подарунки між сімома учасниками.

Решті учнів, серед яких:

Огородник Матвій, Степаненко Даша, Степаненко Христина, Диптан Катя, Корнієнко Вадим, Кулініч Олег, Лапій Віка, Степаненко Вадим, Григоренко Михайло, Семенець Валерія, Чуклін Данило, Кожема Вікторія, Кулакевич Альона, Карпенко Максим

Хочемо побажати успіхів та майбутніх звершень, висловлюємо подяку  вчитилям на керівниництву школи,  та  не полишаємо сподівання на подальші прояви ніціативи та патріотизму, для підтримки яких і впроваджено конкурси Фонду Громади.

Кожен, хто брав участь у конкурсі, занесений  до почесному списку Фонду Громади. У наступному році ці учні будуть першими запрошені  для проведення культурно-освітніх акцій та екскурсійних поїздкок тощо.

Переможці олімпіад отримали нагороди Фонду Громади

Переможці  предметних олімпіад та творчих конкурсів серед учнів Кодаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2012-2013 навчальному році які отримали премії та дипломи Фонду Громади

ПІП  грн Клас Предмет Місце
Геращенко Владислава Владиславівна грамота 6 Мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка 4
Орлова Дар’я Олександрівна грамота 9 Англійська мова 4
Таран Ірина Ігорівна грамота 11 Економіка

Конкурсу з української мови ім. П.Яцика

4

 6

Чукліна Ірина Сергіївна  100 9 Світова література 3
Жуковська Анна Станіславівна  200 8 Українська мова                     та література 2
Пономаренко Андрій Олександрович  200 8 Англійська мова 2
Зіатдінова Мар’яна Раілівна  200 11 Історія 2
 Щокіна Анна Олександрівна  200 10 Світова література та Історія 2
 Сівовна Вікторія Олександрівна  300  8  Трудове навчання 1
 Сівовна Людмила Володимирівна  300  8 Конкурс естрадної пісні

Калиновий дзвін”

1
Сівовна Ольга Володимирівна 300 11 Конкурс естрадної пісні «Калиновий дзвін» 1

Фонд Громади подарував в дитячий садочок іграшкову фурнітуру.

Благодійна організація “Фонд Громади с.Кодаки” вкотре акцентує, що напрямок діяльності Фонду в першу чергу спрямований на підростаюче покоління. Вже вдруге наша організація дарує сільському дит.садку “Вербиченька” набір дитячих меблів. Щиро дякуємо нашим меценатам котрі фінансують благодійну діяльність Фонду Громади. Враховуючи що соціальна сфера перебуває в умовах тотального недофінансування, кожна спонсорська гривня набуває для громади дуже вагомого значення.

Ми своєю діяльністю намагаємося довести необхідність та ефективність соціальних проектів, спрямованих на фізичне та духовне виховання молоді. Давно відомо що саме, заснований на етичних та моральних нормах маленьких громадян фундамент, тримає на собі майбутнє не тільки країни, а навіть світу.

Благодійність – не лише засіб, а й мета до якої ми йдемо, поширюючи ідеї братерства, турботи та взаємодопомоги.

 Дітлахи розглядають іграшковий Гардероб

alt

 alt

alt

alt

alt

 

Фонд Громади на Святі Українського Слова в Кодаках

12.11.2012 З нагоди святкування Дня Української Мови та Письменності – Фонд Громади с. Кодаки нагородив кращих учнів Кодаківської школи подарунками та відзначив почесними грамотами. Але головні нагороди за кращі результати року будуть вручені 15.01.13 відповідно до  результатів Районних та Обласних Олімпіад!

На нагородження дітей до села Кодаки завітає популярна співачка Маша Собко.

Наразі в нашій школі відбулося « Свято українського Слова». У проведенні свята брали участь 9-10 класи, а саме: Ткаченко Марія, Щокіна Анна, Семенець Максим, Проценко Катерина, Григоренко Юрій, Степаненко Вікторія, Щокіна Вікторія, Турчина Марія, Лапій Юрій, Орлова Дар’я, Боровик Яна, Лавріненко Іван, Чукліна Ірина, Сівовна Людмила.

Усний журнал «Свято українського Слова» підготувала вчитель української мови та літератури Савчук Олена Костянтинівна.

Відповідальним за супровід заходу ІКТ був Тараненко Денис (11 клас)..

Кожна сторінка, кожне слово, що прозвучали з вуст учнів несли за собою великий обсяг інформації. Послухавши їх, ми багато дізналися про виникнення української писемності, походження та становлення української мови. Повчальною виявилася інформація про Нестора – Літописця, « батька української історії та словесності », « щирого цінителя українського слова » Петра Яцика та двох братів Кирила і Мефодія – слов’янських вчителів й просвітителів.

Традиційно 9 листопада у Кодаківській ЗОШ I-III ступенів відбувся I (шкільний) етап конкурсу української мови імені Петра Яцика, в якому брали участь учні 3-11 класів.

I-II місця посіли за віковими категоріями:

3-4 класи – I місце – Кулакевич Альона (4 клас), II місце – Диптан Катерина (3 клас);

5-8 класи – I місце – Геращенко Владислава (6 клас), II місце – Карпенко Максим (7 клас);

9-11 класи – I місце – Таран Ірина (11 клас), II місце – Чукліна Ірина (9 клас).

Почесні гості – представники фонду « Громади» с. Кодаки – Микола М.М. та Чепурний М.О. спільно з адміністрацією школи нагородили переможців грамотами та футболками з державною символікою.

Висловлюємо надію, що заходи , проведені до Дня писемності в школі, сприятимуть підвищенню інтересів учнів до вивчення рідної мови та піднімуть престиж української мови.

Спортивне свято від Фонду Громади с. Кодаки!

Як ми і обіцяли, «Фонд Громади села Кодаки» продовжує роботу з  молоддю села!

На цей раз ми підготували для дітей спортивне свято!

24.02.2012 о 10.00 в  Кодаківській Школі відбулася зустріч з однолітками із  баскетбольного клубу «Хижаки» м. Київ та майстер клас від професійних тренерів! 

alt

    24 лютого в спортивному залі школи Фонд Громади організував зустріч тренерів та вихованців столичного клубу “Хижаки” з нашими школярами, які мріяли  отримати “майстер-клас” по баскетболу. Першу годину занять наші діти уважно слухали настанови професійних тренерів та старанно виконували всі показані вправи , придивляючись до технічного володіння м’ячем київськими школярами. А під час другої години було справжнє змагання.  За нашу команду виступали: Проценко Катя, Щокіна Аня, Савченко Оля, Степаненко Катя, Чукліна Ярослава, Сівовна Вікторія, Степаненко Артем, Савчук Едуард, Копач Богдан та Козловський Руслан. Змагалися завзято на високих швидкостях з великим прагненням до перемоги. Гості продемострували високу технічність та командну злагодженність, яких досягли завдяки  сумлінним тренуванням та дисципліні в своєму клубі. Наших баскетболістів виручили лише завзятість, рідні стіни та значна перевага … у ваговій категорії (ще б пак- у селі ж кращі і харчі, і екологія).  В результаті – перемога за нами!!!  Переможці отримали  призи:  від Фонду села – баскетбольні, футбольний та волейбольний м’ячі, а від гостей – спортивні майки та сувеніри з символікою баскетбольного клубу “Хижаки”.  Але, мабуть, найцікавішими призами від клубу  для всіх учасників змагання стали “Київський “торт та солодкі фрукти.  

Фонд Громади відзначив кращих учнів Кодаків

alt

З нагоди Новорічних і Різдвяних свят, “Фонд Громади села Кодаки” прийняв рішення відзначити кращих учнів Кодаківської Загальноосвітньої Школи І-ІІІ ст. 12 січня 2012 на святковій лінійці, представником фонду Миколою Чепурним, активні діти будуть відзначені грошовими преміями, подарунками від фонду та почесними грамотами. Будуть нагороджені саме ті учні, які впродовж 2011 року приймали активну участь в районних олімпіадах та міжнародних конкурсах. Грошовою премією Фонд Громади заохотить досягнення молодих кодачан:  Шмагуна Олександра і Щокіної Ані,  які вибороли відповідно друге і четверте місця на районних олімпіадах. Своїми знаннями і досягненнями ці діти прославляють  наше село в інших куточках нашої країни, а роль Фонду Громади підтримати розвиток молоді села, тому відзначення старанної і  молоді будуть проходити регулярно. Нагороди від Фонду отримали: САВЧУК Дмитро, ГРИНЬКО Анна, ТАРАН Ірина ЧУКЛІНА Ірина, ЖУКОВСЬКА Анна, КИРИЧЕНКО Богдана, СТЕПАНЕНКО Артем, ЗІАТДІНОВА Мар’яна, ДУБИНА Андрії, ОРЛОВА Дар’я, ЩОКІНА Вікторія, САВЧУК Едуард, ПЕТРИЧЕНКО Дмитро, ЗАБАШТАНСЬКИЙ Олександр, ПАРУБЕЦЬ Катерина, СВИРИДОВА Анастасія, СІВОВНА Олена, БЕЗРУК Андрій, ПОНОМАРЕНКО Андрій ПОГРЕБНИЙ Андрій, ТКАЧЕНКО Марія, ГРИГОРЕНКО Юрій, БОРОВИК Яна, КУЛАКЕВИЧ Альона, ГРИГОРЕНКО Каріна, СКЛЯРУК  Валерія, КАРПЕНКО  Максим, ХЕЛЕМЕС Вікторія, НАКОНЕЧНА Ярослава

 

Як ми до козаків їздили.


Силами Фонду Громади за участі Миколи Ревука та Івана Диптана 29 травня було організовано безплатну екскурсію для кращих учнів школи до  окремого Васильківського полку Азовсько – Чорноморського Козацтва який базується в смт. Глеваха. Керівник козацького осередку Андрій Півень провів нас за своїм мотоциклом до полянки в Глевахівському лісі, де проходять тренування кінно-акробатичної школи “КОШ” отаманом якої він теж являється. Там нас вже чекали кілька наїздників з кіньми, половина з яких були дівчата. Вони підготували нам невеличкий показ своєї вправності. Мені самому страшнувато було як повз мене проноситься галопом кінь, так що аж земля дрижить. А на тих конях на повній швидкості дівчата-козачки догори дрига пролітають, а козак Захар на своєму Техасі наскаку зістрибував з коня а потім тут же назад в сідло – гоц, немов то для нього як за вухом почесати. Коротше такого надивилися що ні пером написати, ні словом сказати. Такі вони козаки – завзяті воїни, що боронили рідну землю. Втілення Українства. Здорові, хоробрі вояки. Де їх тепер взяти? Якщо ми не відродимо козацтво, ми виродимося як нація. Після “вистави” всі охочі мали змогу покататися на конях. Так нехай же наші хлопці подивляться, покатаються, а потім поцікавляться нашою історією, нашим славним минулим. Слава Україні!

Історія освіти

Важко уявити майбутнє села, якщо в ньому немає школи. Жителям села Кодаки з цим поталанило. Юні кодачани мають змогу отримувати освіту у сучасному загальноосвітньому закладі.

x_69b038beДо 1917 року в селі була церковно-приходська школа, що розташовувалась у звичайній сільській хаті біля церкви. Селянських дітей навчав піп І.К.Шумовський. Він і збудував школу. Навчання було дворічним. Піп вчив читати, рахувати, писати та співати і, звичайно, навчав Закону Божого. Наука була платною, тому не всі батьки мали змогу навчати дітей.

Після встановлення комуністичної влади церковно-приходська школа була перетворена на початкову, а піп Шумовський займався лише церковними справами. Школа мала 2 класи. Вчитель Сівовна Федір Кіндратович був один, вінx_849139cb мав середню освіту.
Але в селі були дорослі, які хотіли навчитися грамоти, тому вечорами вони збиралися в школі і оволодівали елементарними знаннями з арифметики, мови, читання. Дуже часто молодь сходилась до хати-читальні, де влаштовувались виставки, читали художню та політичну літературу, сперечалися про шляхи побудови «світлого майбутнього», готували концерти та виступи агітбригад.

Згодом, у 20-ті роки, школа стала 4-річною. Приміщення не вистачало, тому навчання було двозмінним.

В 30-х роках школа в Кодаках стала семирічною. Директором працював Савчук Антон Ісайович. Навчання було двозмінним. У 5-7 класи приходили вчитися в Кодаківську школу діти з сусіднього села Петрівське, в якому була тільки 4-річна школа.

Під час Другої світової війни навчання в школі припинилося. У липні 1941 року німці окупували село. Директора школи Савчука А.І. заарештували і вивезли до м. Білої Церкви, де разом з військовополоненими розстріляли. Деякі вчителі евакуювалися до сіл Дзвінкове, Солтанівка. Німці спочатку влаштували в школі свій штаб, а коли Васильківський район почали звільняти від окупантів, вони її підпалили.x_3fad0f46

Після звільнення с. Кодаки від німців школу відбудували на місці сучасного Кодаківського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

З 1945 по 1949 рік директором школи були Диптан Тетяна Микитівна, 1952-1953 н.р – Козлова Віра Іванівна.

З 1953 року по 1962 рік директором школи працював Бондаренко Іван Олексійович. За цей час побудували цегляне двоповерхове приміщення нової школи (зараз в ній знаходиться Кодаківський міжшкільний навчально-виробничий комбінат). Навчання стало восьмирічним. Бажаючі отримати середню освіту далі йшли вчитися або в Барахтівську десятирічку, або в школи м. Василькова.

x_a4566598У 1962 році директором Кодаківської школи було призначено Яковенка Михайла Герасимовича, колишнього фронтовика-орденоносця. Він запросив до школи свого доброго приятеля Зубка С.С., історика за покликанням душі та освітою, який став працювати завучем школи.

У 1965-1966 навчальному році в Кодаківській школі було відкрито 9 клас, а в 1967 році було зроблено перший випуск десятикласників.

У 1965 році в с. Кодаки почали будувати нове село, так званого соціалістичного типу: двоповерхові цегляні котеджі з усіма зручностями, двоповерховий магазин, лікарню, кафе, триповерховий будинок побуту, асфальтовані дороги, адміністративний будинок, клуб з кінозалом і танцювальним залом та бібліотекою на 10 000 примірників і красиву 

x_e2a6a305двоповерхову школу на 560 учнів. Світлі великі класи, спортзал з усім потрібним знаряддям, дві майстерні, їдальня, буфет, велике фойє, кабінет медсестри, широкі світлі коридори – все це було новим для тодішнього села. Поряд із школою побудували опалювану газом теплицю та розбили пришкільні ділянки. Недалеко від школи розмістили сучасний стадіон.

Відкриття школи, як і села, відбулося  1967 року. На відкритті були присутні перший секретар різні комуністичні лідери та ветерани війни. Все літо і І чверть навчання, після уроків, учні працювали в школі, готували її до роботи, прибирали територію.

x_e7aa7fbaІІ чверть 1967-1968 навчального року юні кодачани почали в новому приміщенні. У школі запрацювали спортивні секції з легкої атлетики і класичної боротьби (вів Прянников Микола). Учні з великим бажанням займалися спортом. Зі стін школи вийшло багато випускників, які добились високих результатів у спорті. Деякі з них, такі, як Власенко П. К., Власенко Г. К., стали майстрами спорту з класичної боротьби. Віра Шавуль продовжила заняття спортом у Київській республіканській спортивній школі-інтернаті і стала майстром міжнародного класу з академічного веслування, була учасницею Олімпійських ігор у Москві 1980 року. Багато випускників отримали різні спортивні розряди з легкої атлетики та класичної боротьби.

У 1973-1974 навчальному році почала впроваджуватися кабінетна система. Цього ж року введено поглиблене вивчення англійської мови з 1 класу, керувала цією роботою Сухолотюк Л.П. Яковенко М.Г. жив школою і робив все, щоб вона була найкращою не тільки в районі, області, а й в Україні. Дуже часто село відвідували іноземні делегації, і, як правило, вони бували і в школі.

IMG_0163

З 1967 по 1978 рік в школі працював завучем і викладав математику Болтянов Л. О. Під його керівництвом активно велася науково-методична робота, впроваджувався передовий педагогічний досвід. За плідну педагогічну діяльність Леоніду Олексійовичу було присвоєно звання «Заслужений учитель України».

Багато років свого життя віддали плідній праці в школі Білокриницька Л.Г., Болтянова Г.Г., Шевченко М.Г.,Савчук К.Д., Онофрійчук Н.В., Чоба В.І., Крилов Г.С., Онофрійчук І.Ф., Мігов Г.М., Проценко Н.М., Обідник С.Т., Скуратівська П.М. (нагороджена медаллю А.С. Макаренка), Чередниченко Н.С., Рогозний А.У., Панасюк Г.П., Сухолотюк Л.П., Нагорна Л.Т., Заменська Г.І., Заменський Д.П., Чоба Т.М., Коваль Л.К.

Продовжують ділитися своїм досвідом і знаннями ветерани педагогічної ниви: Савченко Н.І., Солонець М.М., Обідник Л.І., Шевченко Н.М., Кузьменко О.І., Авдєєв Є.К., Авдєєва Л.В., Радченко І.Г., Джима Л.В., Прохоренко В.П., Мігова В.Ф.

 

IMG_0021 IMG_0022